Fitoterapi (Bitkilerle Tedavi) Nedir?

Bitkilerin, bitkilerin çeşitli kısımlarının ve izole fitokimyasalların çeşitli hastalıkların tedavisinde ve hastalıklardan korunmada kullanılması (fitoterapi) insanlık tarihi kadar eskidir. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından yayımlanan “tedavide kullanılan temel ilaçlar listesinde” yer alan ilaçların % 11’i bitkisel kaynaklıdır. Türkiye’de de modern tıbbın yanı sıra geleneksel tedaviden ve fitoterapiden de yararlanılmaktadır. UYARI:
İnternet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanların kullanıcıları yanıltıcı, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasak olduğundan; sitemizde satılan ürünlerle ilgili, özellikle tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ya da tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklinde beyanlara yer verilmemektedir.

İnternet sitemiz aracılığı ile satılan Gıda Takviyeleri bitkisel içerikli takviye edici gıdalar olup, ilaç yerine tavsiye edilemez ve kullanılamaz. Site içerisinde ve/veya ürün detaylarında yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır.

Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka ilgili uzmana başvurunuz.